Blog

Bir selam, Bin Zarf

Kampanyamızı başlatmamıza sadece günler kaldı. Hala bir çok eksiğimiz var ancak daha fazla zaman kaybetmek istemiyoruz. Gönüllü projesi olmak, hele de işin başında olmak gerçekten de çok zor. Eksiklerimizi önem sırasına göre düzenledik ve en önemlileri tamamlamamıza sadece günler kaldı. Diğerlerini artık zaman içerisinde eş zamanlı olarak, sizlerin de desteği ile tamamlamaya çalışacağız dostlar.

zarflarEksikleri tamamlamak için gece gündüz çalışıyoruz. Zor ve yorucu bir süreç ama elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

En büyük sıkıntımızın zarflar olacağını öngörmüştük. Tüm paketlerimizi destekçilerimize, kartpostallarınızı da yetim çocuklarımıza el yapımı zarflar ile ulaştırmak herkese çok iddialı görünmüştü. Ama biz böyle yapılması gerektiğine, sizlerin de bizlere destek vereceğinize inandık. Ve Allah razı olsun, daha kampanyamız başlamadan bizi yarı yolda bırakmadınız. Kampanyamız başlamadan bir – bir buçuk ay önce çevremizdeki dostlarımıza zarf ihtiyacımızı yaydık. Eşimizden, dostumuzdan rica ettik. Zarf yapmalarını, çevrelerinde yaptırmalarını istedik. Ve zarfların köşelerine şehir ve tarih notları düşmelerini istedik. Bildiğiniz gibi; kampanyamızın sonunda inşaAllah bu güzel zarfların bazılarından bir sergi düzenleyeceğiz.

Güzel bir millet, hoş bir halkız. Biz yardım istedik, hayr için el verilmesini istedik. Onlar da çevrelerinden, çevreleri de kendi çevrelerinden istemiş. Bizim haberimiz bile olmadan zarf konusu bir kampanyaya çoktan dönüşmüş. Biz sadece İstanbul’dan zarflar beklerken, Türkiye’nin değişik illerinden zarflar almaya başladık. Malatya’dan, Ankara’dan, Gazi Antep’ten, Sivas’tan ve hatta dünyanın öbür ucu Avustralya Sidney’den. Ne diyelim, hayr olunca yarışan yüreklerinize sağlık. Meğer herkes akrabasına, arkadaşına, meslektaşına yaymış. Güzellik birden yayılmış. Allah hepsinden razı olsun. Ve evet dostlar, sizlere paketlerimizi Türkiye’nin dört yanından gelen zarflar ile ulaştıracağımız inşaAllah.

Gelen zarfların bir kısmı ile küçük bir video hazırladık. İstedik ki; emekleriniz için hızlıca teşekkür edelim.

 

Küçük yüreklerimiz de bir çok zarf yapmışlar. Çok sevimli süsler yapıştırıp, çok güzel resimler çizip, çok tatlı notlar düşmüşler.Zarfa kimisi memleketini, kimisi yaşadığı şehri, kimisi zarfı yaptığı tarihi, kimisi de doğum tarihini yazmış. Bazıları zarfları çok sevmiş kendi zarfları bitince, arkadaşlarının zarflarına da ayrıca resimler yapıp, süsler yapıştırıp, tarih, şehir, not ve benzerlerini yazmış. Çok beğeneceğiniz, çokça da tebessüm edeceğiniz zarflar hazırlamışlar. :) Minik ellerine sağlık.

toplantiDört taraftan yaptığınız etkinlikler ile ilgili videolar, fotoğraflarınız da geldi dostlar. Videoların hepsini kullanmak, hepsini sizlerle paylaşmak istiyoruz ancak kurgulamalı ve yayınlamaya hazır hale getirmeliyiz. Bu biraz zaman alacak, hakkınızı helal edin.

Tanıtım videolarımız çok şükür tamamlandı. Küçük rötuşları da yapıldıktan sonra kullanıma hazır olacaklar. Son toplantılarımızı da yapıyor, kararlarımızı alıyoruz. Güzel şeyler yapabilmeyi ve sizlere güzel şeyler sunabilmeyi umuyoruz.

Materyallerimizin paketlenmesi de tamamlandı. Kargo poşetlerine koyuldu ve sizlere ulaştırılmak üzere hazır bekliyorlar. Allah nasip ederse yarın, en geç sonraki gün sizlerle buluşacağız.

Desteğinizi eksik etmeyin dostlar.

Dua isteriz.

Birşeyyap

Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap

Ad Soyad*

E-Posta* (Asla paylaşılmaz.)

Web site