Blog

Biraz sorun, bol sabr, sonu hayr

videoKüçük ve basit bir kartpostal fikrinden başlamıştık aslında. Sonrasında geliştirdikçe büyüdü, asıl yapmak istediklerimize hayallerimizi, yaşadığımız gönüllü sorunlarına eksik olduğunu düşündüğümüz konuları da ekledikçe genişledi.

Sadece Patani Yetim Okulu Projesi, kampanyası ve materyalleri için değil, Birşeyyap çatısı fikri, yapabilecekleri, yapılabilecekler öylesine genişledi ki yapacak çok işimiz, değinmemiz gereken çok konumuz, hassasiyet göstermemiz çok detayımız, öğrenmemiz gereken çok şeyimiz ve tamamlamamız gereken çok eksiğimiz var. Sürekli olarak üzerinde çalışmak ve düşünmek zorundayız. Dernekleşme hayalimiz çok şeyi kolaylaştırıp, mümkün kılacak olmasına rağmen fazlaca mesuliyet ve görev de yükleyecek sırtımıza. Allah hakkımızda hayrlısını versin. Dua edin dostlar.

Materyallerimizin basımını tamamladık ama nasıl tamamladık bir de bize sorun. Basım her ne kadar az sorunlu geçse de, kesim işleminde oldukça sorun yaşadık. Firemiz biraz fazla oldu. Belki çok hassas davrandığımız için, ama madem ki bir iş yapıyoruz en güzeli olmalı. Sonunda bir yetimin yüzünün gülmesi var. Ona en güzeli sunulmalı, yetimi mutlu etmek için destek verecek destekçi dostlarımıza da en güzelini sunmalıyız. İnşaAllah beğeneceksiniz.

Paketlemelere yakında başlayacağız ancak öncesinde başlangıçta ihtiyaç duyacağımız zarflar için etkinlik ve çalışmalar yapmamız gerekiyordu. Çok şükür bu çalışmalara da başladık. İstiyoruz ki paketlerimiz sizlere, kartpostallarımız da yetim çocuklarımıza süslü ve rengarenk zarflarla ulaşsın. Gönüllüleri hoş, yüzleri güleç edelim. Sizlerden zarf desteği bekliyoruz dostlar.

Çocuklarımızın el becerilerini, sosyal iletişimlerini, dünya ve sorunlarına karşı hassiyetlerini, dünya üzerindeki diğer çocuklar ile empati kurabilme, onları da önemseme düşüncelerini geliştirmek, güzel ve hayrlı işler için birşeyyap‘ma alışkanlığı kazanabilmelerini sağlamak için okullarda etkinlikler yapmaya başladık. Allah razı olsun yoğun ilgi oluştu ve her duyan kendi sınıfında da bir etkinlik düzenlemek istedi. Şuan için bir kaç haftalık etkinlik programımızı doldurduk. Anaokulu ve ilkokullarda çocuklarımız bizim hazırladığımız zarfları keyifle süslüyorlar. Daha büyük sınıflar ve yetişkin destekçilerimiz ile de hem zarf yapıp hem de süslüyoruz.

Sizler de kurslarınızda, iş yerlerinizde, okullarınızda, evinizde arkadaşlarınız ve akrabalarınızla, ailenizle zarf kalıbımızı kullanarak zarf yapma günleri düzenleyebilir, bize destek verebilirsiniz. Lütfen dikkat edilmesi gerekenler konular için sayfamızı gezmeyi unutmayın.

Diğer taraftan tanıtım videolarımızın çekimleri de devam ediyor. Çekimlerin ardından kurgu süreci başlayacak. Zorlu bir süreç, hassasiyet gerektiren çok fazla detay, dikkat edilmesi gereken çok fazla konu var ve zamanımız da oldukça azaldı. Allah işimizi kolaylaştırsın inş.

Engelli kardeşlerimize de bir şeyler sunabilmek ve birşeyyap’tığımızdan haberdar edebilmek için çeşitli fikirler geliştirdik. İşitme engelli kardeşlerimiz için çözüme ulaştık ancak görmek engelli kardeşlerimiz ile ilgili fikirlerimiz maalesef ki gönüllü projesi olmanın en büyük sıkıntısı olan mali zorluklara takıldı.

Ama mutlaka, mutlaka bu konuda da bir çalışma yapacağız. Şuan için çözüm bulamadık, yapamıyoruz. Gerçekten çok üzgünüz. Görme engelli kardeşlerimizden çok özür diliyoruz. Kendilerini çok seviyoruz. Lütfen çevrenizdeki engelli kardeşlerimize bunu iletin dostlar.

Dua isteriz.

Birşeyyap

Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap

Ad Soyad*

E-Posta* (Asla paylaşılmaz.)

Web site