Blog

Küçük Eller, Büyük Yürekler

Paketlerimizi sizlere, kartpostallarınızı da yetim çocuklarımıza ulaştıracağımız zarfların yapımları yoğun şekilde devam ediyor. Çok şükür dört haneli sayılara doğru ilerliyoruz. Ama hala çok eksiğimiz var. Temin ettiğimiz kartonlar ile kendi aramızda etkinlikler düzenleyerek çok sayıda zarf hazırladık. Tüm Birşeyyap ekibine ve tabii ki onlara destek veren aileleri ile arkadaşlarına da teşekkürler, ellerine ve emeklerine sağlık.

Hazırladığımız zarfları anaokulları ve ilkokullarda düzenlediğimiz etkinliklerde yumurcaklarımıza sunduk. Sağ olsunlar yüreklerini ortaya koyarak hayalgüçleri ve sevgileriyle hepsini süslediler. Üzerlerine resimler çizdiler, notlar yazdılar, süsler yapıştırdılar. Gerçekten çok güzel zarflar hazırladılar. Etkinlikler sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

paket1Bizler de hazırladığımız paketlerimizi, çocuklarımızın hazırladığı zarflara yerleştirdik ve bir koli materyalimizi sizlere sunulmaya hazır hale getirdik, çok şükür.

Kısmetse yakın sürede yetişkin destekçi kardeşlerimiz ile de buluşacak ve zarf yapımı etkinlikleri düzenleyeceğiz. Elbette onlar da süslemeler yapacaklar ancak çoğunluğunu süslenmeden rica edeceğiz. Böylece küçük yüreklerimiz de birşeyyap‘ma imkanı bulabilsinler.

Elimizden geldiğince yetim çocuklarımızın yüzünün gülmesinde herkesin emeği ve dokunuşu olsun istiyoruz. Sizler de sitemizden zarf kalıbını indirerek evlerinizde zarflar hazırlayabilir ve süsleyerek bizlere ulaştırabilirsiniz.

Görsel materyallerimizin hazırlanması da devam ediyor. Taslak çalışmalarımız neredeyse tamamlandı. Bu konuda da ciddi sıkıntımız var. Gönüllü projelerine destek verecek, zamanının bir kısmını ayırabilecek tasarım, çekim ve kurgu yapabilecek arkadaşlara ihtiyacımız var. Anlaştığımız yerlerle çeşitli sorunlar yaşadık. Çok şükür ki, yakın arkadaşlarımızdan destek verenler oldu. Kendilerine buradan da çok teşekkür etmek isteriz. Tüm sıkıntılarına ve yoğunluklarına rağmen bize destek verdiler. Allah razı olsun.

paketGeçen pazartesi projemizi sizlerle buluşturmayı planlıyorduk, maalesef ki nasip olmadı. Yetersiz finansal kaynak, ilk kurulum aşamasındaki tecrübesizlik, belirli bir mesafe almadan çevrenin desteğindeki zayıflık, insan yetersizliği, zaman sıkıntısı ve diğer bir çok konu sebebiyle takvimimizde fazlaca geri kaldık. Ancak durmadan ilerliyoruz. Allah nasip ederse bu hafta tüm çalışmalarımızı tamamlayıp, önümüzdeki pazartesi artık sizlerle buluşmak istiyoruz.

Çok emek verdik, çok çalıştık ve artık sizlerle bunları paylaşmak, sizlere bunları sunmak istiyoruz. Bu blogu okuduğunuzu, yetim çocuklarımıza destek verdiğinizi görmek istiyoruz.

Dünya’nın dört tarafındaki yetimhanelerimizde, çocuklarımızın ellerinde sizlerin hazırladığınız rengarenk zarflar ve içlerinde kaleme aldığınız sevgi dolu kartpostallarınız ile sevinçle koşuşturmalarını artık hayal etmek değil, görmek ve sizlere de göstermek, sizlerle birlikte birşeyyap’manın huzurunu yeni işler yapabilmek için kendimize katık etmek istiyoruz.

Sabırsızız dostlar. Sizlerle daha tanışmadan çok sabırsızız.

Dua edin inş.

Birşeyyap

Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap

Ad Soyad*

E-Posta* (Asla paylaşılmaz.)

Web site