Blog

Okul yapmak mı, Gönül yapmak mı ?

21 Ocak 2015 tarihi itibariyle projemizi çok şükür ki başlattık ve siz dostlarımız ile buluşturduk. Ufak tefek sorunların dışında şimdilik her şey yolunda gidiyor. Verdiğiniz destek ve gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederiz.

Birseyyap-blog-yetim1Bu bir hayalin gerçekleşebilmesi için atılması gereken ilk adımdı. Bunca zamanlık emek ve çalışma aslında bir hayalin gerçekleşebilme ihtimaline ulaşabilmek içindi. Çok şükür ki, artık bu hayalin bir gerçekleşme ihtimali, bir vesilesi ve imkanı var.

Bir hayallerimiz var dostlar. Aynı anda çok şeyi yapmak, çok insanı bir kaç hayra ortak etmek, ama nihayetinde tek bir mutluluğa da vesile olabilmek; yetimin mutluluğu.

İstiyoruz ki; bir yetimin yüzündeki gülümsemede, gözlerindeki mutlulukta ve gönlündeki ferahlıkta her birimizin payı olsun. Bir yandan okullarını, diğer yandan da gönüllerini yapalım. Hem geleceklerine, hem bugünlerine dokunalım.

İşte bu yüzdendir ki; iki seçenekten birisini seçemedik dostlar. Okul yapmak mı, gönül yapmak mı. Bir okul inşa etmek için finansal kaynak bulmaya çalışmak mı, sizlerden onlara mesaj taşıyarak mutlu olmalarını sağlamaya çalışmak mı.

Biz birisini seçemedik dostlar. Belki de bizi zorlayacak bir işin altına severek ve isteyerek elimizi koyduk. İkisini de aynı zamanda yapabileceğimiz, sizleri ve çocuklarımızı da fiilen içerisine katabileceğimiz bir model ortaya çıkarttık. Allah büyüktür dedik, niyetimiz belli dedik, bismillah dedik. Allah utandırmasın.

Bir hayalimiz var dostlar. Farklı ülkelerdeki, farklı yetimhanelerde, farklı sebeplerle ailelerini kaybettikleri için kalan çocuklarımıza bu farklılıkları unutturacak aynı mutluluğu yaşatmak ve aynı umudu vermek istiyoruz.

birseyyap-blog-yetimKoridorlarda, bahçelerde ellerinde sizlerin rengarenk süslü zarflarınız ve kaleme aldığınız kartpostallarınız ile gülerek koşuşturan çocuklar, yeni kartpostallar ne zaman gelecek diye umutla bekleyen çocuklar hayal ediyoruz. Yalnız olmadıklarını, çok uzaklarda dahi olsa, hiç görmemiş ve tanımıyor da olsalar, onları seven ve düşünen ağabey ve ablaları olduğunu gören, hisseden ve anlayan çocuklar. Ümmetin anlamını, insanlığın değerini öğrenen ve hisseden çocuklar.

Ve Patani’nin yetim çocukları.. Bu güzelliklerden paylarını alırken, aynı zamanda da bir okula kavuşacak olan çocuklar. Geleceğe umutla bakabilen, bölgedeki dini, kültürel, ekonomik ve sosyolojik varlıklarını alacakları eğitim ile koruyabilecek, kendilerinden sonraki nesillere de bunu aktarabilecek donanımlı çocuklar.

Bir hayalimiz var dostlar, içerisinde bin hayalin yattığı bir hayalimiz; tüm yetimlere yalnız olmadıklarını hissettirmek. Zor bir hayalimiz, iddialı bir hayalimiz var dostlar. Çünkü bir yetim ancak yalnız olmadığını hissedince mutludur.

Bu hayali tek başımıza gerçekleştiremeyiz. Ama sizlerin desteğiniz ile, bu görevi, bu güzelliği ve bu emaneti paylaşarak gerçekleştirebiliriz.

Bizler vesile olmaya hazırız inşaAllah.

Peki sizler ne yapabilirsiniz ?

1) Patani Yetim Okulu Projesine destek olmak amacıyla sitemizde yayınlanan banka ve ptt hesaplarından birisine 20 TL yardım da bulunabilirsiniz.

Açıklama kısmına mutlaka; “Ad Soyad – Telefon –  Adress – Paket Adedi” bilgilerinizi yazdırmalısınız.

(20 TL sadece Birşeyyap Paketi Hediye Kampanyası ile ilgili belirlediğimiz minimum yardım miktarıdır. Patani Yetim Okulu proje hesaplarına dilediğiniz miktarda yardımda bulunabilir ve okulumuzun çok daha hızlı şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.)

2) Bizler de verdiğiniz desteğe teşekkür etmek için hazırladığımız ve 8 farklı sürpriz materyal içeren Birşeyyap Paketi‘ni adresinize teslim size hediye ediyoruz.

Birşeyyap Paketi’ni sizlere sunarken de gerçekleştirdiğimiz zarf etkinliklerinde destekçilerimizin ve küçük dostlarımızın hazırladıkları el yapımı zarfları kullanıyoruz.

3) Birşeyyap Paketi’ni teslim aldığınızda içerisindeki kartpostalı 10 ülkedeki 23 İHH Yetimhanesi’nde kalan çocuklarımızdan birisine hitaben duygu ve düşünceleriniz ile doldurabilirsiniz.

Kartpostalınızı doldururken dikkat etmeniz gereken önemli konular için paket içerisindeki ve sitemizdeki uyarılara lütfen dikkat ediniz. Yüzlerini güldürmeyi hedeflediğimiz yetim çocuklarımızı istemeden de olsa mağdur etmek istemiyoruz.

4) Doldurduğunuz kartpostalınızı Birşeyyap Paketi’ni size sunarken kullandığımız zarf ile ya da kendi hazırlayacağınız yepyeni bir zarf ile bize postalayabilirsiniz.

Kendi zarfınızı hazırlarken internet sitemizdeki zarf kalıbını kullanabilir, zarf yapımı videomuzu izleyebilirsiniz.

Zarfınızı hazırlarken dikkat etmeniz gereken önemli konular için paket içerisindeki ve sitemizdeki uyarılara lütfen dikkat ediniz.

5) Zarfınız ve kartpostalınızı yıpranmamaları için ikinci bir zarf ya da kargo poşetine koyarak bize postalayabilirsiniz.

Kargo poşetinizin üzerine Birşeyyap Paketi içerisinde sunduğumuz stickerı yapıştırmayı lütfen unutmayınız.

Böylece, Patani Yetim Okulu’nun inşa edilmesine destek vererek Patanili yetim çocuklarımıza okuyacak bir okul sunmuş olurken, dolduracağınız kartpostalınız ile de 10 ülkede bulunan 23 İHH Yetimhaneleri’nden birisinde kalan bir yetim çocuğumuzun da gönlünü yapmış olacaksınız.

Siz olsanız; bu ikisinden birisini seçebilir miydiniz ? :)

Birşeyyap

Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap

Ad Soyad*

E-Posta* (Asla paylaşılmaz.)

Web site