Blog

Ziyaret Günlüğü

 

Patani Yetim Okulu projesi ve Birşeyyap Paketleri ile sürdürdüğümüz “Her Yetime Bir Kartpostal” kampanyası ile ilgili çalışmalarımızın en önemlilerinden birisi de gerçekleştirdiğimiz ziyaretler ve görüşmelerdir.

Salt bir bağış toplama faaliyetinin ötesinde, derin ve uzun vadeli bir bakış açısıyla sürdürdüğümüz, birşeyyap’manın kültürel, sosyolojik ve psikolojik yönlerini de kapsayan, toplumsal farkındalık ve dinamizm oluşturma hedeflerine yönelik çalışmalarımızın felsefi temellerini olgunlaştırmak ve zenginleştirmek amacıyla farklı ziyaretler gerçekleştirme gayreti gösteriyoruz.

birseyyap-blog-toplantiGerçekleştirdiğimiz her ziyaret, çalışmalarımızı daha verimli hale getirebilme, topluma, yani sizlere, daha doğru, anlaşılır, zengin ve etkili şekilde sunabilme kabiliyetlerimizi zenginleştirdiği gibi, farklı ufuklara açılmamızı da sağlıyor.

Bu kapsamda sadece kurum ve kişiler  ile değil, diğer gönüllü arkadaşlarımız ve gönüllü grupları ile de görüşmeler gerçekleştiriyor, istişareler yaparak, farklı yollar ve metotlar ile yürüdüğümüz aynı hedefe ulaşmakta zihinsel veya fiziksel, dönemsel ya da uzun vadeli bir sinerji oluşturabilmek gerektiğini düşünüyoruz.

Biliyoruz ki, hayır yolu birlikte yüründükçe bereketlenen, bilgi paylaşıldıkça artan, tecrübe ise aktarılmadıkça anlamsızlaşan şeylerdir.

Bu kapsamda, ziyaretlerimizin yelpazesini mümkün olduğunca geniş tutmaya çalışıyor, elimizden geldiği, imkanlarımızın da el verdiği ölçüde bir çok kişi, kurum ve kuruluş ile görüşerek istişare etmeye çalışıyoruz.

Çünkü bir yetimin yüzünü güldürebilmek, bir çocuğun geleceğini imar edebilmek aslında birlikte yaşadığımız dünyanın ve duasını yaptığımız ahiretimizin ihyası demektir. Geleceği imar edilen, duygu-durumu sağlıklı bir hal alan her çocuk dünyamızın daha yaşanır hale gelmesi, etkili nesillerin yetişmesi ve Allah’ın rahmeti için bir vesiledir. Bu açıdan bakıldığında, çok basit ya da kolay gördüğümüz şeylerin üzerinde göstermediğimiz hassasiyet ve onlara vermediğimiz önemden de mesulüz.

Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimiz ile ilgili bilgileri sizlerle de paylaşabilmek, sizlerin de fikir, öneri, eleştiri ve katkılarınızı da alabilmek amacıyla bundan sonra her ziyaretimiz hakkında bir blog yazısı yayınlamayı uygun gördük.

Ziyaret ettiğimiz ve etmeyi hedeflediğimiz kişi, kurum ve kuruluşların dışında, bizim ulaşamadığımız yerler ile aramızda köprü olma imkanı bulunan dostlarımızdan da bu yolda verecekleri destek ve katkı ile bizlerle birlikte yürümelerini bekliyoruz.

Selam ve dua ile..

Birşeyyap

Loading Facebook Comments ...

Yorum Yap

Ad Soyad*

E-Posta* (Asla paylaşılmaz.)

Web site